• Baner1803
 • Baner
 • Baner5
 • Baner2
 • Baner3

750
członków

55
lat koła
Mostly Cloudy

-3°C

Bydgoszcz

Mostly Cloudy

Humidity: 77%

Wind: 27.36 km/h

 • 03 Jan 2019

  Partly Cloudy 0°C -4°C

 • 04 Jan 2019

  Cloudy 0°C -6°C

4 marca zapisał się w historii naszego koła jako dzień szczególny, za sprawą długo oczekiwanych pierwszych podlodowych zawodów wędkarskich w tym roku, które odbyły się w Łęgnowie. Mimo dobiegającej końca zimy, aura okazała się idealna do przeprowadzenia tego typu konkurencji. Bezchmurne niebo napawało optymizmem już od samego rana, a temperatura sięgała niewiele powyżej zera, kiedy 14 członków naszego klubu, oraz kilka osób towarzyszących, spotkało się nad brzegiem Jeziora Plątnowo. Zbiórka rozpoczęła się o 9:00, następnie zapisy, krótka odprawa i po kilkunastu minutach “gotowi do boju” zawodnicy rozchodzili się, zajmując odpowiednie stanowiska na tafli jeziora.

Zbiornik nie należy do największych, jego powierzchnia wynosi nieco ponad 3 ha, a maksymalna głębokość to ok 5 m, stanowi więc idealne miejsce do rozgrywania lokalnych mistrzostw w wędkarstwie.

Zawodnicy rozstawiali się w różnych miejscach; od płytkich przy trzcinach, do tych najgłębszych, przekraczających ponad 5 m. Rozpoczęli nęcenie i wędkowanie, każdy według swojej taktyki. Początkowo obserwując uczestników, można było zauważyć lekki niepokój na ich twarzach. Ryby nie chciały współpracować, co jakiś czas dały się usłyszeć nerwowe głosy i świdry przygotowujące nowe stanowiska połowu dla tych mniej cierpliwych zawodników. Do wielu los uśmiechnął się już po kilkunastu minutach. Pierwsze złowione ryby znacznie poprawiły nastroje zmarzniętych wędkarzy. Napięcie towarzyszące rywalizacji ustąpiło miejsca wesołym rozmowom i żartom, tworząc atmosferę iście piknikową.

Wraz z nastaniem południa pogoda stawała się jeszcze piękniejsza. Pełne zimowe słońce pieściło twarze zebranych nad jeziorem, a brak wiatru sprawiał, że odczuwalna temperatura była znacznie wyższa niż w rzeczywistości. Do naszych uszu dochodziły wesołe rozmowy oraz przyjemny dźwięk trzaskającego lodu.

Niewielu łowiło dłużej w jednym miejscu, jednak po końcowych wynikach dało się zauważyć, że cierpliwość się opłaciła. Głównymi rybami złowionymi przez zawodników były płocie, rozmiarem sięgające nawet 25 cm, małe leszczyki i krąpiki.

Koniec zawodów ogłosił sygnał o godzinie 13. Na wszystkich zmarzniętych uczestników czekał duży garnek gorącej zupy oraz kiełbaska z grilla. Międzyczasie odbywało się ważenie. Kilku kolegów zakończyło zawody o tzw. kiju, ale byli również i tacy, którym naprawdę można było pozazdrościć końcowego wyniku.

Po skończonym posiłku przyszedł czas na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. W pierwszej kolejności wyróżnienia otrzymali nasi juniorzy, następnie przyszedł czas na starszych zawodników.

Oto jak przedstawiała się końcowa punktacja:

 1. miejsce i tytuł Mistrza Koła zdobył Marcin Wenskowski z wynikiem 1974 pkt.
 2. miejsce zajął Jarosław Auchimik z wynikiem 1214 pkt.
 3. miejsce i brązowy puchar przypadł Andrzejowi Plutowskiemu, który zdobył 500 pkt.
 4. miejsce wywalczył Artur Bębnisty zdobywając 324 pkt.
 5. miejsce zajął 5 Jerzy Szczęch z wynikiem 86 pkt.
 6. miejsce przypadło Karolowi Winiarczykowi za wynik 64 pkt.
 7. miejsce zajął Witek Szufrajda z wynikiem 30 pkt.

Po sesji zdjęciowej zwycięzców i pełnych ekscytacji rozmowach zawody dobiegły końca i wszyscy uczestnicy napełnieni pozytywną energią powrócili do swoich domów.

Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookies